Aktivity a tipy na výlet

Sněžka

Sněžka 1603m n.m. je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Nachází se ve východní části Krkonoš.

Panoramatický výhled do vzdálených krajů České republiky, ale i Polska se vám nabídne z vrcholu Sněžky. Samozřejmě pokud bude pěkné počasí, protože průměrná roční teplota se tady pohybuje okolo 0,2 ºC. Na Sněžce se nachází nejvýše položená Česká poštovna, odkud se posílá pošta s razítkem Poštovna na Sněžce. Je zde i několik konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, rotundová kaple sv. Vavřince.

Na vrchol se lze dostat pěšky nebo lanovkou. Stanici spodní části lanovky naleznete v Peci pod Sněžkou.

 

Ski areál Velká Úpa

Menší areál se sjezdovkou s velkým převýšením. Ve Velké Úpě je lyžování bez front i v těch nejfrekventovanějších termínech. Hned u dolní stanice lanovky Portášky je dětský LIVE park s pojízdným kobercem pro výuku klientů lyžařské školy SkiResort Live. Dětskou sjezdovku Sagasserky najdete na Portáškách, u horní stanice lanovky. 

Ve Velké Úpě, 30 metrů od dolní stanice lanovky Portášky, je kancelář lyžařské školy, půjčovna, test centrum i skvělý servis SkiResort Live. Využit tu můžete i babysitting.

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Bobová dráha | Relaxpark Pec

Bobová dráha o celkové délce 900 metrů. Na horní stanici Vás dopraví vlek a dolů jedete sami 700 metrů dlouhým sjezdem. V některých místech budete až 8 metrů nad zemí.

Janské Lázně - Černá hora

Černá hora s nadmořskou výškou 1299 metrů leží ve východních Krkonoších, nachází se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Kousek od vrcholu se nachází Černohorské rašeliniště, které je velmi turisticky vyhledávané. V zimě je oblast hojně využívána lyžaři, v létě turisty.

ZOO

ZOO Dvůr Králové je jednou z největších a asi také nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Chová se zde více jak 360 druhů zvířat na rozloze 71 ha.

Adršpašsko-teplické skály

Největší skalní město v Česku Tisíce skalních věží, kouzelná příroda a výhledy, ze kterých se vám bude tajit dech. Jakmile vstoupíte do národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, ocitnete se ve zcela jiném světě.